kobieta i mężczyzna w łóżku

Wygłuszenie ściany w sypialni – jak zrobić to skutecznie?

Komfort nocnego wypoczynku ma ogromny wpływ na ogólny dobrostan człowieka i jego zdrowie. Nie da się ukryć, że jeśli w prawidłowy sposób nie zadbamy o jakość snu, będziemy czuli się z dnia na dzień coraz gorzej. W nieruchomościach, które położone są blisko ruchliwych ulic i dróg, zakładów generujących sporo hałasu, warto zastosować sprytne rozwiązania, dzięki którym uda się wygłuszyć sypialnię.  Przy stosunkowo niedużym nakładzie kosztów, można zdecydowanie lepiej przystosować swój dom i sprawić, że sen nocny lub popołudniowa drzemka będą niczym niezmącone.

Wygłuszenie ścian w sypialni

Problem związany ze zbyt dużym hałasem w domu to często sytuacja, która pojawia się po przeprowadzce, kiedy zmieniamy miejsce zamieszkania. Kupno mieszkania/domu z rynku wtórnego lub kupno mieszkania/domu od dewelopera czasami kończy się tym, że nabywamy nową nieruchomość, w której komfort życia wcale nie jest taki wysoki. Przykładowo ogromny hałas dochodzący z zewnątrz może przeszkadzać w dobrym wysypianiu się. W miejscach w których mieszkamy przez długi czas następuje habituacja. Oznacza to, że zwyczajnie przyzwyczajamy się do dźwięków, przestajemy na nie zwracać uwagę, dlatego też nam nie przeszkadzają. W nowym miejscu jest inaczej i musimy na nowo przejść ten etap, który czasami jest trudny. Aby było łatwiej, można po prostu wygłuszyć ścianę w sypialni. Jest na to kilka sposobów, można zrobić to przy użyciu ogólnie dostępnych materiałów, które nie są bardzo kosztowne.

Metody na wygłuszenie ścian

Na wygłuszenie ścian czasami decydują się osoby, które są nadwrażliwe słuchowo, co oznacza, że reagują na więcej bodźców dźwiękowych niż przeciętny człowiek. Krok taki podejmują również ludzie, którzy ze względu na swój styl życia czy podejmowaną pracę często śpią w ciągu dnia. Wygłuszone ściany w sypialni sprawiają, że chociaż w pozostałej części domu życie toczy się normalnym rytmem, w sypialni jest cicho, co sprzyja uspokojeniu się i zapadnięciu w sen. Taka regeneracja w ciągu dnia jest często potrzebna kierowcom, lekarzom mającym dyżury w nocy, osobom pracującym na nocne zmiany. Do wygłuszania ścian stosuje się różne materiały. Można skorzystać między innymi z pianek izolacyjnych, specjalnych paneli wygłuszających, płyt styropianowych wygłuszających, mat korkowych. To tylko część materiałów, które dobrze sprawdzą się w praktycznie każdym domu. Oczywiście możliwość zastosowania konkretnego rozwiązania uwarunkowana jest między innymi stanem budynku. Trzeba zatem skonsultować się ze specjalistą, który poradzi i dobierze najlepszą metodę. Normy tynkarskie w 2022 roku opisał Pewny Lokal, dlatego warto do nich sięgnąć, aby w prawidłowy sposób przeprowadzić prace.

Sprawdź!
Najdłuższy pocałunek świata, czyli ile wynosi rekord Guinnessa w całowaniu?

Zakup mieszkania od dewelopera

W nowoczesnych budynkach, które powstają na osiedlach deweloperskich, wszelkie normy związane z wygłuszeniem pomieszczeń są spełnione, ponieważ wykonawcy muszą wstrzymać się ścisłych przepisów wynikających z prawa budowlanego. Tylko wtedy budynek będzie dopuszczony do użytku. Na osiedlach, które położone są blisko ruchliwych ulic i w miejscach, gdzie jest dużo hałasu, stosowane są rozwiązania, dzięki którym w domu będzie odpowiednio cicho. Warto o tym pamiętać, ale w razie wątpliwości zapytać o to dewelopera. Jeżeli natomiast kupuje się nieruchomości z rynku wtórnego, która budowana była zgodnie z dawnymi technologiami, warto na spokojnie sprawdzić, czy wewnątrz domu jest odpowiednio cicho. Niestety może się okazać, że budynek nie jest prawidłowo wyciszony, konieczne będą dodatkowe prace, co zawsze generuje koszty. Na szczęście wyciszyć można praktycznie każdą nieruchomość. Robi się to w różny sposób, prace wykonuje się zarówno na zewnątrz budynku, jak też w środku. Wyciszenie sypialni nie generuje tak dużych kosztów, dlatego warto zrobić to po prostu dla własnego komfortu. Okazuje się, że w prawidłowo przygotowanej sypialni wysypiamy się zdecydowanie lepiej, dzięki czemu w ciągu dnia mamy więcej energii i sił do działania. Drobna zmiana może wnieść tak wiele w życie człowieka.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
dzień penisa

Dzień Penisa – nietypowe święto na ulicach Kawasaki w Japonii

Next Article

Dieta na poprawę męskiego libido - co należy jeść?