ipon

IPON randki dla niepełnosprawnych – sprawdź, czy warto skorzystać z tego portalu randkowego.

IPON randki dla niepełnosprawnych to portal, dzięki któremu ludzie o różnym stopniu niepełnosprawności z całej Polski mają okazję poznać kogoś kompatybilnego i chętnego do stworzenia związku. Sprawdź, czy warto z niego korzystać.

Miłość, seks i tworzenie związku wśród osób z niepełnosprawnościami często stanowi w naszym społeczeństwie temat tabu. A przecież każdy zasługuje na nawiązanie relacji z drugim człowiekiem, bez względu na swój stan. IPON randki dla niepełnosprawnych to jeden z wielu portali, które regularnie poleca się osobom z niepełnosprawnościami, które poszukują swojej drugiej połówki. Sprawdź, czy rzeczywiście warto z niego skorzystać oraz przekonaj się, dlaczego istnienie takich serwisów jest tak ważne.

Rzeczywistość osób z niepełnosprawnościami w Polsce

W 2021 r. Avalon, czyli największa fundacja w Polsce zajmująca się pomocą osobom z niepełnosprawnościami, przeprowadziła w ramach projektu Sekson badanie “Seksualność i rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością ruchową”. Wynika z niego, że aż 36% respondentów spotkało się z negatywnymi komentarzami odnoszącymi się do seksualności (zdecydowanie częściej dotyczyło to kobiet). Ponadto wiele osób niepełnosprawnych przyznało się do odczuwania w kwestii zaspokajania swoich potrzeb seksualnych.

Problem z akceptacją randek niepełnosprawnych występuje także w przypadku osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi. Bardzo często nie traktuje się ich jako w pełni dorosłych, co sprawia, że takie tematy jak seks czy związki nie są przez społeczeństwo brane pod uwagę jako “normalne”.

A jednak osoby niepełnosprawne chcą się umawiać, chodzić na randki, uprawiać seks, zawierać małżeństwa i wychowywać dzieci. Jednocześnie przez fakt, że wokół tego tematu istnieje tyle negatywnych przekonań, niektórym zdecydowanie łatwiej jest poznać kogoś za pośrednictwem portali randkowych dla osób niepełnosprawnych.

Przełamywanie stereotypów

Brytyjska organizacja pozarządowa FitzRoy w 2016 r. wypuściła klip “Everyone needs love” (“Wszyscy potrzebują miłości”), w którym przedstawiło dwóch umawiających się mężczyzn z zespołem Downa. W Polsce szerokim echem odbiła się działalność i wypowiedzi fotomodelki Sylwii Gajewskiej-Stankiewicz, która otwarcie i bez żenady opowiadała w mediach (m.in. Vogue Polska) o swoich związkach, małżeństwie i macierzyństwie.

Sprawdź!
Bumble – pierwszy krok należy do kobiet! Sprawdź, czy warto zarejestrować się na aplikacji randkowej

To oczywiście tylko dwa przykłady z całej gamy akcji, które mają na celu oswoić społeczeństwo z tematem seksualności osób niepełnosprawnych. Na całym świecie różnorodne fundacje starają się przełamać negatywne stereotypy i uświadomić, że tacy ludzie także bywają samotni – fakt posiadania konta na portalu randkowym dla niepełnosprawnych i umawianie się na spotkania na żywo to zatem nic niezwykłego ani dziwnego.

Czym jest IPON?

IPON to skrótowiec od Internetowego Portalu Osób Niepełnosprawnych. Jak wskazuje nam strona, powstał w 2002 roku, niedługo przed walentynkami.

Założeniem twórców IPON-u było dostarczenie osobom z niepełnosprawnościami platformy do rozmów, zawierania nowych znajomości, wymieniania się doświadczeniami, a także, w późniejszym czasie, organizowanie zlotów dla użytkowników.

W miarę jak IPON zaczął się rozrastać, podjęto decyzję o utworzeniu stowarzyszenia, którego członkowie ciężko pracują, aby wcielać idee i założenia ważne dla wspólnoty.

IPON Randki – czy warto?

IPON Randki stanowi jedną z podkategorii platformy. Adresowany dla osób z niepełnosprawnościami, które mają ochotę na poznanie swojej sympatii i wolą robić to poprzez randki online.

Utworzenie profilu na portalu jest bardzo proste. Podczas rejestracji wystarczy podać swoje podstawowe dane, czyli imię, nazwisko, dokładną datę urodzenia, województwo, płeć oraz e-mail. Po założeniu konta można dodać swoje ogłoszenie. Strona jest w miarę przejrzysta, dlatego nikt nie powinien mieć problemu z odnalezieniem poszczególnych funkcji. Chwilowo serwis dostępny jest wyłącznie za pośrednictwem strony internetowej, jednak być może w przyszłości jej twórcy zdecydują się na uruchomienie także i apki.

Na stronie z randkami dla osób niepełnosprawnych IPON możliwe jest udostępnianie zdjęć, komentowanie profili innych użytkowników oraz wysyłanie im wiadomości. Osoby, które chcą poznać się bliżej, mogą umówić się prywatnie albo w ramach ogólnopolskiego zlotu IPON w ośrodku wypoczynkowym.

Sprawdź!
Facebook Randki – jak korzystać z nowej usługi randkowej Facebooka? Sprawdź, czy warto!

IPON Randki posiada sporo zalet, które sprawiają, że zdecydowanie warto go wypróbować:

  • Serwis randkowy dla osób niepełnosprawnych jest całkowicie darmowy.
  • Baza użytkowników jest spora, dlatego istnieje duża szansa na spotkanie wymarzonego partnera lub partnerki.
  • Osoby nieprzekonane mogą skorzystać z wyszukiwarki, dostępnej bez potrzeby logowania – w ten sposób można łatwo sprawdzić, jak wiele osób szuka swojej drugiej połówki.
  • Mimo że portal nie prowadzi żadnych oficjalnych statystyk, prezes IPON-u szacuje, że już kilkaset osób znalazło partnera, a kilkanaście zawarło małżeństwo.

IPON randki dla niepełnosprawnych – podsumowanie

Za pośrednictwem portalu IPON oraz jego randkowej podkategorii wiele osób z niepełnosprawnościami znalazło szczęście w poznanych przyjaciołach i partnerach. Zdecydowanie polecamy serwis uwadze!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
fetysz szpilki

Fetysz szpilki – kiczowaty dodatek czy niezbędny element stroju? Dlaczego szpilki kręcą mężczyzn?

Next Article
Młoda kobieta w blond włosach i czerwonych ustach

Czy w aparacie ortodontycznym można uprawiać seks oralny?