facebook randki

Facebook Randki – jak korzystać z nowej usługi randkowej Facebooka? Sprawdź, czy warto!

Facebook Randki jest stosunkowo nową usługą, zaproponowaną przez twórców największego na świecie serwisu społecznościowego. Co odróżnia ją od innych portali randkowych i czy warto z niej korzystać?

Czym jest aplikacja Facebook Dating?

Facebook Dating, lub Randki to aplikacja, przeznaczona głównie dla osób, które chciałyby poznać swojego przyszłego partnera. W jej ramach można szybko i sprawnie stworzyć swój profil randkowy i łączyć się z innymi użytkownikami. Dobieranie potencjalnych partnerów opiera się głównie o wspólne zainteresowania, ale możliwe jest także nawiązanie kontaktu poprzez wysyłanie wiadomości i polubień.

Opcja Dating należy do jednej z zakładek w profilu na Facebooku; jeżeli zatem masz aplikację na swoim telefonie, nie musisz nic dodatkowo pobierać.

Jak stworzyć profil na Facebook Randki?

Utworzenie profilu randkowego na Facebook Dating nie jest trudne. Po kliknięciu odpowiedniej zakładki, aplikacja przeniesie cię do panelu tworzenia. Twoje podstawowe dane, takie jak imię i wiek zostaną pobrane automatycznie. Następnie zostaniesz poproszony o podanie dodatkowych danych i preferencji, czyli zainteresowań, płci, znaku zodiaku itp. Zdjęcie profilowe możesz, podobnie jak imię, zaimportować z twojego głównego profilu na Facebooku. Na sam koniec dodaj opis, który wyświetli się pod twoją fotografią – i gotowe!

Działanie aplikacji randkowej Facebook Randki

Po założeniu profilu możesz rozpocząć przeglądanie kont innych użytkowników. Aplikacja może także proponować ci potencjalnych kandydatów, np. z grup lub publicznych wydarzeń, do których należysz. Na Randkach nie spotkasz natomiast swoich znajomych z Facebooka.

Po polubieniu czyjegoś profilu, osoba ta dostanie powiadomienie – i vice versa. Kiedy dwie osoby nawzajem polubią swoje profile, będą mogły ze sobą porozmawiać. Ciekawą opcją na Facebook Dating jest możliwość stworzenia Listy Sympatii. Kiedy ktoś z twoich facebookowych znajomych wyjątkowo ci się podoba, możesz dodać jej/jego profil na właśnie taką listę. Spokojnie – ta osoba nie dowie się o twoim ruchu, dopóki i ona nie doda cię u siebie.

Sprawdź!
Randki online – jak współcześnie patrzy się na poszukiwanie miłości w internecie?

Funkcje aplikacji Facebook Randki

Ciekawe i przydatne funkcje aplikacji randkowych znacząco uatrakcyjniają korzystanie z ich usług. W Facebook Dating znajdziemy takie opcje jak m.in.:

  • Wirtualne randki – po zapoznaniu się z drugą osobą, możemy odbyć z nią wideorozmowę, czy właśnie wirtualną randkę. Po kliknięciu ikonki wideo na czacie, druga osoba otrzyma komunikat o próbie kontaktu i z prośbą o chęć nawiązania rozmowy wideo. Podczas połączenia wyświetli się twoje zdjęcie oraz imię, dzięki czemu od razu wiadomo, kto próbuje nawiązać kontakt.
  • Lista sympatii – wspominana już wcześniej, tzw. Secret Crush, pozwala dodać dziewięciu znajomych z głównego konta na Facebooku, którymi jesteś zainteresowany. Żadna z tych osób nie zostanie powiadomiona o tym fakcie, o ile sama nie stworzy profilu na Facebook Dating i nie doda na swoją Listę sympatii ciebie.
  • Stories – działają tak samo jak te na Facebooku czy Instagramie. Dzięki nim możesz podzielić się z innymi użytkownikami momentami z codziennego życia.

Zalety i wady randkowej aplikacji mobilnej

Aplikacja do randek na Facebooku przypomina swoim działaniem inne serwisy randkowe, jak Tinder czy Badoo. Z tego powodu wiele osób bez problemu odnalazło się na Facebook Randki. Inni natomiast zwrócili uwagę, że aplikacja Marka Zuckerberga nie jest tak dobra, jak niektórzy chcieliby sądzić. Poznaj zalety i wady Facebook Dating i sprawdź, które cechy przeważają!

Zalety Facebook Randki

  • Darmowy dostęp – w odróżnieniu od takich aplikacji jak Tinder czy Badoo, Facebook Dating jest całkowicie darmowy;
  • Brak reklam – wiele portali randkowych zawiera dużą ilość irytujących reklam, które utrudniają korzystanie z funkcji serwisu. Dużą zaletą Facebook Randki jest fakt, że reklamy praktycznie się nie pojawiają.
  • Brak potrzeby ściągania dodatkowej aplikacji – tak jak wspominaliśmy, jeżeli posiadasz aplikację i konto na Facebooku, do założenia profilu na Facebook Dating nie musisz pobierać dodatkowej apki.
  • Kontrola utworzonych profili – w odróżnieniu od wielu innych aplikacji randkowych, Facebook Randki bardzo dba o szybkie wyłapywanie fałszywych profili, oszustów oraz osób, które zachowują się niestosownie względem innych użytkowników.
Sprawdź!
Romantyczna wycieczka za granicę - przewodnik dla par

Wady Facebook Randki

Najpoważniejszą i w gruncie rzeczy jedyną wartą wspomnienia wadą Randek Facebooka jest fakt, że pojawiły się one na rynku dość późno. Osoby zaznajomione już z takimi aplikacjami jak Badoo czy Tinder nie miały zazwyczaj potrzeby, aby tworzyć jeszcze jedno konto do randkowania. Chociaż popularność Facebook Daiting stale rośnie, nadal niewiele osób korzysta z jego usług, szczególnie w porównaniu z innymi, działającymi dłużej serwisami randkowymi.

Umawianie się na randki przy wykorzystaniu Facebook Dating może okazać się ciekawym doświadczeniem. Aplikacja zdecydowanie warta jest przetestowania!


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jak go podniecić żeby nie mógł wytrzymać

Jak go podniecić, żeby nie mógł wytrzymać? Poznaj sztuczki, aby podniecić faceta i rozpalić go do czerwoności!

Next Article
tabletki antykoncepcyjne skutki uboczne

Tabletki antykoncepcyjne – skutki uboczne, cena, czym jest antykoncepcja hormonalna?