wazelina zastosowanie w seksie

Wazelina – zastosowanie w seksie. Czy się sprawdzi?

Wazelina to popularna maść na bazie oleju. Wykorzystywana jest do nawilżania i natłuszczania skóry, szczególnie tej bardzo suchej. Świetnie także zabezpiecza przed mrozem. A jakie ma wazelina zastosowanie w seksie?

Zastanawiasz się, czy wazelina ma zastosowanie w seksie? Przede wszystkim warto najpierw zdać sobie sprawę, że lubrykanty są naturalną częścią intymnych zbliżeń. Pomagają zapewnić komfort, a także mogą spotęgować odczuwanie przyjemności. Pochwa nie zawsze jest idealnie nawilżona i nie ma to nic wspólnego z podnieceniem. Dlatego używanie lubrykantów nie jest absolutnie niczym wstydliwym. Jednak czy wazelina to produkt, który sprawdzi się jako nawilżacz w trakcie seksu? Jeśli interesuje cię temat wazelina – zastosowanie w seksie, zapraszamy do lektury!

Wazelina co to dokładnie jest?

Czym tak właściwie jest wazelina? Z chemicznego punktu widzenia jest to substancja ropopochodna, którą charakteryzuje działanie okluzyjne. Stosowana na naskórek nie przenika przez niego, tylko tworzy na nim warstwę ochronną. To oznacza, że niełatwo wysycha. Wazelina kosmetyczna jest dodatkiem do wielu produktów, ma powszechne zastosowanie w kosmetyce. Można nią smarować nawet wrażliwą skórę. Świetnie łagodzi podrażnienia i spierzchniętą skórę na łokciach lub ustach. Przy tym wszystkim nie zatyka porów. Jeśli chodzi o działanie na skórę, wazelina wykazuje szereg różnych właściwości i jest w pełni bezpiecznych i dobrze tolerowanym produktem. A jak wygląda kwestia: wazelina i jej zastosowania w seksie?

Wazelina zastosowanie w seksie

Czy wazelina ma zastosowanie w seksie? Dla wielu osób to właśnie wazelina jest pierwszym wyborem, jeśli chodzi o nawilżenie, niezależnie od tego, czy chodzi o seks analny, czy tradycyjny. Tymczasem okazuje się, że rodzaj zbliżenia ma duże znaczenie, a także to, czy używamy prezerwatywy. Wazelina wydaje się idealnym środkiem nawilżającym w trakcie seksu. Jest tania, łatwo dostępna, bezzapachowa i bardzo skutecznie natłuszcza. Jednak warto pamiętać o tym, że jest to produkt na bazie oleju i nie sprawdzi się do używania z prezerwatywami lateksowymi. Może znacząco zwiększyć ryzyko ich pęknięcia lub rozdarcia, ze względu na to, że olejowe lubrykanty niszczą lateks. To wszystko sprawia, że ryzyko nieplanowanej ciąży i zarażenia się infekcjami, które przenoszone są drogą płciową, znacząco wzrasta. Dodatkowo wazelinę bardzo trudno usunąć, co sprawia, że jej używanie jest po prostu niekomfortowe. A jak wygląda sytuacja z seksem analnym? Niektórzy preferują wazeliną do nawilżania odbytu, ze względu właśnie na jej trwałość. Jednak należy mieć na uwadze to, jak działa z prezerwatywami. Produkt ten lepiej sprawdzi się w sytuacji analnej stymulacji z użyciem różnego rodzaju gadżetów, a nie penisa.

Sprawdź!
Jak się podniecić? Podniecenie seksualne kobiety i mężczyzny

Najlepsze lubrykanty

Skoro zastosowanie wazeliny w seksie jest wątpliwe, z pewnością chcesz dowiedzieć się, co stosować w zamian? Na rynku jest dużo lepszych, bezpieczniejszych i bardziej komfortowych w użyciu lubrykantów, zwłaszcza takich na bazie wody, ale także silikonu. A oto dwa najpopularniejsze rodzaje:

  • lubrykanty na bazie wody – wodne żele są delikatne, ale skuteczne, nie podrażniają skóry i charakteryzują się pH zbliżonym do naturalnej wydzieliny, są często rekomendowane przez specjalistów i stanowią najliczniejszą grupę lubrykantów dostępną na rynku, wśród nich znajdują się także żele hipoalergiczne, można stosować je z prezerwatywami każdego typu;
  • lubrykanty na bazie silikonu – powodują bardziej wyczuwalny poślizg, niż wodne żele, są trwalsze i sprawdzają się także do używania w wodzie, dodatkowo są niezwykle wydajne, idealnie sprawdzają się do zbliżeń analnych, zapewniając optymalne nawilżenie okolic odbytu.

Wazelina niekoniecznie jest najlepszym wyborem, jeśli chodzi o zastosowanie w seksie. Zdecydowanie lepiej sprawdza się jako produkt kosmetyczny. W ostateczności można jej użyć, jednak należy mieć na uwadze ryzyko uszkodzenia prezerwatywy oraz to, że bardzo trudno będzie ją usunąć.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Zazdrość wsteczna, czyli w jaki sposób przeszłość partnera może wpłynąć na aktualną relację?

Next Article
Rzeżączka

Rzeżączka – objawy, przyczyny, leczenie