kiedy romans przeradza się w miłość

Kiedy romans przeradza się w miłość – co robić?

Wiele osób zastanawia się, kiedy romans przeradza się w miłość. Tymczasem nie ma zwykle jednoznacznego terminu lub wydarzenia, które potwierdzałoby, że relacja z przelotnej zmienia się w trwałą. Zatem jakie sygnały świadczą o tym, że to prawdziwa miłość?

Jeśli doszło do zdrady, nie zawsze jest to tylko przelotny romans. Czasami może okazać się, że uczucie wobec małżonka już się wypaliło, a nowy partner daje nie tylko wspaniały seks, ale także bliskość, troskę i zrozumienie. W idealnym świecie najlepiej byłoby najpierw rozstać się z mężem, a dopiero później budować poważny związek z drugą osobą. Czasami jednak wszystko zaczyna się od rozmowy, która może przerodzić się w zauroczenie, które później trudno powstrzymać. Zastanawiasz się, kiedy romans przeradza się w miłość? Na to pytanie odpowiadamy w naszym tekście.

Kiedy romans przeradza się w miłość – sygnały

Jak wiadomo, rodzaje miłości są różne. Jednak uczucia łączącego dwoje ludzi nie sposób porównać z niczym innym. Romans często jest przelotną znajomością, która wynika z chęci przeżycia czegoś ekscytującego i przełamania nudy. Dla wielu osób to właśnie aspekt braku zobowiązań jest najbardziej kuszący. Małżeństwo łączy się z wieloma oczekiwaniami, wymaganiami i obowiązkami, tymczasem przelotny seks to po prostu czysta przyjemność. Jednak zdarza się, że zaczynasz spotykać się z facetem coraz częściej i myśleć o nim poważnie. Zatem kiedy romans przeradza się w miłość? Można wyróżnić kilka sygnałów, które mogą o tym świadczyć.

  • Pojawia się tęsknota. To może znaczyć, że układ jest poważniejszy, niż sądziłaś. Jeśli za Wami udana randka, a Ty od razu zaczynasz tęsknić, może to potwierdzać rodzące się przywiązanie.
  • W przelotnych romansach często nie ma miejsca na zazdrość, bo z reguły nie są to układ ekskluzywne. Jeśli jednak czujesz, że chciałabyś mieć partnera na wyłączność i na myśl, że może spotykać się z kimś innym, cierpnie ci skóra, z pewnością może to oznaczać, że zależy ci na czymś więcej, niż tylko seks.
  • Wciąż myślisz o parterze seksualnym, chciałabyś go zobaczyć i rozmawiać z nim coraz częściej.
  • Kiedy kochanek znika z pola twojego widzenia, odczuwasz smutek, przygnębienie, świat nagle traci swoje kolory.
  • Jeśli czujesz, że chcesz kontynuować znajomość także poza sypialnią, bo świetnie się rozumiecie, a ty coraz bardziej się angażujesz, z pewnością jest to sygnał, że romans przeradza się w miłość.
Sprawdź!
Love bombing - na czym polega bombardowanie miłością? Sygnały, które powinny wzbudzić niepokój!

Czy romans może przerodzić się w związek?

Zdrada sama w sobie jest dla wielu par zwieńczeniem kryzysu, który toczy małżeństwo już od dawna. Romans często zaczyna się niewinnie. Pojawia się nić porozumienia lub przeciwnie, od początku relacja nastawiona jest jedynie na seks. Nie zależnie od rodzaju tej więzi, z czasem romans może przerodzić się w miłość. Kiedy uświadamiasz sobie, że kochasz swojego kochanka, jest to ostateczny moment na zerwanie aktualnej relacji małżeńskiej. Jeśli czujesz, że kochanek doskonale cię rozumie, a wasz język miłości doskonale ze sobą współgra, podjęcie decyzji o rozwodzie może być najlepszym rozwiązaniem.

Co zrobić, kiedy czujesz, że romans zamienia się w miłość?

Zdrada zaburza fundament związku małżeńskiego i sama w sobie, nawet jeśli jest przelotna, powoduje stały rozkład więzi pomiędzy małżonkami. Jeśli jednak romans zaczyna przeradzać się w miłość, jedynym rozwiązaniem jest rozwód. Warto szczerze porozmawiać z mężem i postawić sprawę jasno, a także poinformować go o rozstaniu. Podwójne życie raczej nigdy nie kończy się dobrze i rani nie tylko małżonka, ale także nowego ukochanego.

Trudno jednoznacznie określić, kiedy romans zamienia się w miłość. Jedno jest pewne – to się po prostu czuje. Jeśli więc serce podpowiada ci, że kochanek jest dla ciebie kimś więcej, przed tobą niełatwe decyzje.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
dystans działa na faceta

Dystans działa na faceta – tak czy nie? Reakcje mężczyzn na obojętność

Next Article
zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych – kiedy warto ją rozważyć? Jakie skutki uboczne powinny niepokoić?