dystans działa na faceta

Dystans działa na faceta – tak czy nie? Reakcje mężczyzn na obojętność

Z pewnością zdrowy dystans działa na faceta – albo go pociąga i motywuje do zwiększenia wysiłków, albo deprymuje i zniechęca do kontynuowania podrywu. Co ma decydujący wpływ? Znajdźmy odpowiedź na to pytanie razem. Czytaj dalej i przekonaj się, ile tajemnic kryją męskie reakcje!

Zapamiętaj! Najważniejsze informacje

 • Czy ignorowanie faceta działa? Dystans w relacjach damsko-męskich może działać motywująco na mężczyznę, ale tylko jeżeli jest on odpowiednio dobrany do specyfiki relacji i charakteru danego mężczyzny.
 • Podczas stosowania strategii „króliczka” kobieta musi uważać na poczucie wartości mężczyzny. Jeśli jej na nim zależy, powinien otrzymać sygnał, że jest otwarta na zacieśnienie relacji, pomimo swojej niezależności i pewności siebie.
 • Dystans działa na faceta, ale wywołuje szerokie spektrum reakcji. Niektórzy odpowiedzą większym zaangażowaniem, inni mogą się wycofać – to kwestia indywidualna.
 • Ignorowanie mężczyzny może okazać się skuteczną strategią na początkowym etapie związku. Jednak jest to podejście ryzykowne, które powinno być stosowane z umiarem.
 • Dla kobiety kluczowym elementem jest znalezienie równowagi między utrzymaniem swojej niezależności a pokazaniem zainteresowania. Szczerość słów i intencji ma kolosalne znaczenie dla obu stron.

Czym jest dystans na faceta – uwodzenie metodą „gonienia króliczka”

Zachowywanie dystansu w kontekście związków damsko-męskich można porównać do „gonienia króliczka”. Czasem ta strategia jest używana do zwiększenia zainteresowania mężczyzny, ale nie zawsze jest to skuteczna metoda. Może to być sposób na to, aby mężczyzna poczuł, że jest zdobywcą, a zdobywana mogła pokazać, że nie jest dostępna od razu. Istnieją pewne granice, które warto szanować. Pamiętaj, że zbyt duży dystans (ignorowanie) może zniechęcić, a zbyt mały – zdusić uczucie. Dla mężczyzny „łatwa zdobycz” często (ale nie zawsze) oznacza, że warto się mocniej angażować emocjonalnie.

Sprawdź!
Jak mężczyzna reaguje na kobietę, która mu się podoba?

Towarzysząca tej grze flirtu tajemniczość może działać na facetów niczym magnes. „Króliczek” (kobieta) jest intrygujący, wydaje się w zasięgu, ale zawsze jest o krok z przodu. To daje „myśliwemu” (mężczyźnie) poczucie podrywu i zdobycia. Ale na jak długo „króliczek” może uciekać, zanim myśliwy się zniechęci? Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jak działa obojętność na faceta. Jeden poczuje się „zaproszony do polowania”, inny zobaczy w tym jednoznaczną odmowę. Odpowiedzi na kobiece „znaki zakazu” to już osobny temat.

Czy dystans działa na faceta i od czego to zależy?

Tak, dystans działa na faceta, ale kluczową rolę odgrywa tu równowaga. To nie jest tak, że nawet największa obojętność kobiety zadziała na mężczyznę motywująco. W każdym przypadku dystans powinien być starannie dostosowany do twoich oczekiwań wobec danego faceta, specyfiki relacji damsko-męskich i charakteru konkretnego mężczyzny. Niektórzy lubią rywalizować i podbijać, a inni wolą, gdy kobieta jest otwarta i pokazuje, że dopuszcza do siebie możliwość zacieśnienia relacji.

Niektórzy mężczyźni mogą zinterpretować twój dystans jako brak zainteresowania lub odrzucenie, co może wpłynąć negatywnie na ich poczucie własnej wartości. A w niektórych budzi wręcz agresję – wtedy najlepiej uciąć znajomość, a nawet poprosić postronnych o pomoc, by nie dopuścić do eskalacji agresywnych zachowań. Jeśli ci na nim zależy, daj mu do zrozumienia, że chociaż jesteś pewna siebie i niezależna, jesteś również zainteresowana bliższym poznaniem i budowaniem relacji. Najlepiej sprawdza się szczerość od samego początku.

Jeśli nie masz zamiaru umówić się z tym gościem na randkę, powiedz to prosto z mostu. Oszczędzisz swój i jego czas, a mężczyzna nie poczuje, że był wodzony za nos lub wręcz wykorzystywany. Jest szansa na kontynuowanie znajomości? Kontrolowany przez ciebie dystans działa na faceta tak, że zacznie się mocniej starać. A ty zyskasz mnóstwo okazji, by lepiej ocenić, na co naprawdę go stać.

Sprawdź!
Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku?

Jak facet reaguje na brak zainteresowania? Są różne możliwości

Mężczyźni, podobnie jak kobiety, różnią się między sobą. Niektórzy mogą zareagować na brak zainteresowania z większą inicjatywą i zaangażowaniem, podczas gdy inni mogą się wycofać, czując się odrzuconymi. Dlatego ważne jest zrozumienie, że to, jak działa obojętność na faceta, jest indywidualne i zależy od wielu czynników, w tym:

 • jego samooceny;
 • wcześniejszych doświadczeń miłosnych;
 • stylu bycia.

W związku z tym, że niektórzy mężczyźni mogą poczuć się zniechęceni, warto wiedzieć, jak pokazać obojętność w sposób, który nie zaszkodzi ich poczuciu wartości. Zdrowa obojętność polega na zachowaniu swojego życia, swoich pasji i swojego czasu wolnego, niezależnie od tego, czy mężczyzna jest w nim obecny, czy nie. Jednocześnie należy w jakiś sposób docenić starania faceta i poświęcić dla niego trochę czasu. Odmawianie wszystkich propozycji spotkań w końcu skończy się tak, że przestanie pisać czy dzwonić.

Czy ignorowanie faceta działa? Sztuczki przyciągające i odpychające mężczyzn

Tak, ignorowanie faceta może działać, ale jest to strategia ryzykowna, która powinna być stosowana z umiarem. Ignorowanie jako sztuczka ma na celu wzbudzenie większego zainteresowania u mężczyzny. Może to być szczególnie pomocne na wczesnym etapie związku, kiedy mężczyzna może poczuć, że musi podjąć inicjatywę i zdobyć twoją uwagę.

To, jak facet reaguje na brak zainteresowania, będzie zmieniać się z czasem. Zbyt częste lub intensywne ignorowanie może mieć negatywne skutki. Mężczyźni, tak jak kobiety, potrzebują poczucia bezpieczeństwa i pewności w związku. Stałe ignorowanie może prowadzić do nieporozumień i poczucia odrzucenia.

Pozytywne i negatywne skutki olewania mężczyzny przez kobietę

To zdecydowanie dalej posunięta odmiana strategii „gonienia króliczka”. Kolokwialne „olanie faceta z góry na dół” przy pierwszym spotkaniu może wzmocnić jego zainteresowanie – do tego podkreśli twoją niezależność oraz pokaże, że nie jesteś zdesperowana, aby zdobyć jego uwagę. Działa to na mężczyzn, ponieważ zwiększa tajemniczość twojej osoby i rozbudza ich naturalny instynkt zdobywcy. Zainteresowany facet zacznie szukać okazji do kolejnego spotkania.

Sprawdź!
Mąż mnie zdradza – co robić? Jak rozpoznać romans?

Należy odróżnić udawane olewanie i chwilową obojętność wobec mężczyzny od odmowy – nie mówisz NIE, nie mówisz TAK, tylko zostawiasz wszystkie opcje otwarte. Ignorowanie go może przynieść chwilowe korzyści, ale na dłuższą metę może spowodować, że w końcu każdy facet poczuje się niepożądany i odsunięty. Negatywne skutki mogą obejmować:

 • poczucie odrzucenia u mężczyzny;
 • pogłębienie dystansu między wami;
 • całkowitą utratę jego zainteresowania. 

To, jak działa obojętność na faceta, nie jest uniwersalną regułą

Chociaż obojętność może wydawać się skuteczną strategią na początku związku, to jednak nie w każdym przypadku zafunkcjonuje tak, jak mogłabyś sobie tego zażyczyć. Reakcja mężczyzny na zdrową obojętność może zależeć od wielu czynników, takich jak:

 • osobowość faceta;
 • etap znajomości, a nawet już związku;
 • kultura, w której się wychował;
 • pragnienia, jakie kryją się za zainteresowaniem mężczyzny.

To, czy ignorowanie faceta działa, sprawdzisz w praktyce i na konkretnym mężczyźnie. Kolejnej szansy może nie być. To ty zdecydujesz, jak się zachowasz wobec adoratora i poniesiesz wszystkie konsekwencje.

Jeśli kobieta chce zdobyć partnera, musi pokazać minimum zainteresowania

Mężczyźni, tak jak kobiety, chcą czuć się pożądani i doceniani. Pokazując zainteresowanie, dajesz mężczyźnie sygnał, że jest dla ciebie ważny i że jesteś gotowa zainwestować w relację. Nie musi to oznaczać odsłonięcia od razu wszystkich kart – to może być subtelny flirt, pokazanie zaciekawienia jego pasjami, czy po prostu okazanie, że jesteś otwarta na bliższe poznanie go – ale we własnym tempie. Sprawdź, jak facet reaguje na brak zainteresowania, a potem wyciągaj wnioski i dostosuj swoje działania!

Zdrowa równowaga – niezależność a zainteresowanie

Jednym z najważniejszych aspektów, które warto wziąć pod uwagę, jest znalezienie zdrowej równowagi między niezależnością a zainteresowaniem. Mężczyźni uwielbiają kobiety pewne siebie, które cenią swoją niezależność, ale równocześnie pokazują, że są otwarte na nawiązanie intymnej relacji. To, że jesteś niezależna, nie oznacza, że nie możesz pokazać swojego zainteresowania. Można to zrobić w sposób dyskretny, nawet seksowny, nie rezygnując z własnego życia i niezależności.Zobacz także:
Sprawdź!
Fazy po rozstaniu u faceta. Zachowanie mężczyzny zaraz po rozstaniu
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
hiszpańska mucha

Dlaczego hiszpańska mucha to nie tylko znakomity afrodyzjak, ale i świetny suplement diety?

Next Article
kiedy romans przeradza się w miłość

Kiedy romans przeradza się w miłość – co robić?