Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku

Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku?

Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku? To pytanie spędza sen z powiek wielu młodym parom. Czy pójście do łóżka na wczesnym etapie jest dobrym rozwiązaniem? A może lepiej zaczekać na dogodny moment? Czytaj dalej!

 

Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku? Seks jest bardzo ważnym elementem trwałej relacji. Nie oznacza to jednak, że należy do niego dążyć już na samym początku związku. Czy jednak czekanie na dobry moment nie sprawi, że namiętność zacznie wygasać? Na samym początku, nawet niewielki kontakt potrafi rozpalić emocje, w późniejszym etapie uczucia są znacznie bardziej stonowane. To zupełnie normalne. Przyzwyczajamy się do obecności drugiej osoby. Jednak jak rozpoczęcie współżycia na wczesnym etapie związku przekłada się na relację. Dowiedz się więcej!

Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku?

Niestety w przypadku relacji nie ma czegoś takiego jak uniwersalne porady. Każdy związek jest inny. Nie zawsze to, co sprawdziło się u jednej pary, przełoży się na sukces drugiej. Wynika to z tego, że ludzie są inni. Mają różne potrzeby oraz inne przekonania. Dla przykładu osoby mocno wierzące będą unikały jakichkolwiek kontaktów seksualnych przed wzięciem ślubu. Ciężko jest więc w tym przypadku mówić o wcześniejszym seksie, a jednak takie pary istnieją i są szczęśliwe. Kiedy rozpocząć współżycie w nowym związku?

Plusy wczesnego rozpoczęcia współżycia

Seks na początkowym etapie związku ma swoje zalety. Przede wszystkim bardzo szybko możesz zweryfikować, czy druga osoba jest do ciebie dopasowana pod kątem seksualnym. W końcu nie od dzisiaj wiadomo, że zarówno mężczyźni jak i kobiety mają różne warunki. Mężczyźni różnią się długością penisów, a kobiety głębokością pochwy. Aby osiągnąć wysoki poziom satysfakcji seksualnej, te wartości powinny do siebie pasować. W przeciwnym razie kobieta może odczuwać ból lub brak spełnienia. Seks na wczesnym etapie pozwala to sprawdzić. Może to zaoszczędzić wiele trudności.

Sprawdź!
Czy facet myśli o kobiecie, która mu się podoba? Takie sygnały wysyła!

Minusy seksu na początku związku

Znacznie bardziej docenia się to, na co trzeba czekać. Podobnie jest z konsumowaniem relacji. Seks na początku związku może wbrew pozorom zgasić żar pomiędzy dwoma stronami. Współżycie na wczesnym etapie może decyzją, która nie wynika z realnej chęci, a z buzujących hormonów.

 

Tak na dobrą sprawę, wszystko zależy od twoich predyspozycji oraz przekonań. Przede wszystkim decyzja o rozpoczęciu współżycia powinna być świadoma. Nie warto decydować się na ten krok pod naciskiem społeczeństwa lub partnera. Będąc w związku, postępujcie w zgodzie ze sobą.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
przedwczesny wytrysk

Przedwczesny wytrysk — przyczyny i leczenie. Jakie skutki przedwczesnego wytrysku możemy zaobserwować?

Next Article
podwiązanie jajowodów

Podwiązanie jajowodów – antykoncepcja chirurgiczna. Przekonaj się, na czym polega zabieg, jakie ma wady i zalety, oraz jaka jest jego kwestia prawna w Polsce