Zespół Havelocka Ellisa

Zespół Havelocka Ellisa. Jak dochodzi do takiego zaburzenia i na czym dokładnie polega?

Co ciekawe, do masturbacji strumieniem wody dochodzi często przypadkiem podczas brania prysznica albo w trakcie kąpieli. Kobiety niespodziewanie odkrywają, że autostymulacja tą metodą sprawia im przyjemność. Jak to działa?

Zespół Havelocka Ellisa to jedna z form mastrurbacji dotycząca kobiet. Niestety długotrwałe tej metody pobudzania się na tle seksualnym może prowadzić do sytuacji, w której nie będzie możliwe osiągnięcia orgazmu innymi metodami. Dowiedz się, jaki jest mechanizm działania tego zaburzenia i co można z tym zrobić.

Zespół Havelocka Ellisa. Jakie jest źródło przyjemności?

W przypadku tego zaburzenia kobieta samodzielnie doprowadza się do orgazmu, stymulując swoją łechatczkę strumieniem wody pochodzącym ze słuchawki prysznicowej, a więc o odpowiednim natężeniu, które sama może kontrolować według własnych upodobań. 

Skutki długotrwałej mastrubacji tą metodą

Za pierwszym razem, gdy dochodzi do przypadkowej mastrubacji w trakcie kąpieli, nie występują zwykle żadne problemy na tle seksualnym. Niestety zbyt długotrwałe i świadome sprawianie sobie przyjemności w ten sposób może powodować, że kobieta uzna pieszczoty partnera za mało satysfakcjonujące, a w efekcie nie będzie mogła osiągnąć wspólnie z nim orgazmu. Taka sytuacja może rodzić frustrację obojga partnerów.

Zespół Havelocka Ellisa to zaburzenie, z którym można sobie poradzić. Przede wszystkim dobrze jest zasięgnąć porady seksuologa, który zwykle zaleca wspólną pracę parterów nad osiągnięciem oczekiwanej satysfakcji z seksu. np. metodami oralnymi.


Zobacz także:

Sprawdź!
Snowballing jako interesująca praktyka seksualna. Na czym dokładnie polega?

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
po jakim czasie działają tabletki antykoncepcyjne

Po jakim czasie działają tabletki antykoncepcyjne? W jakim momencie antykoncepcja hormonalna zaczyna chronić przed ciążą?

Next Article
Jak znaleźć dziewczynę

Jak znaleźć dziewczynę? Sprawdź, gdzie można poznać wybrankę serca