samiec beta

Samiec beta – jak rozpoznać ten typ mężczyzny?

Samiec alfa kojarzy się z silnym i przystojnym mężczyzną. Kim zatem jest samiec beta? Jak ma cechy? Poznaj dokładną definicję tego pojęcia.

 

W ogólnym przeświadczeniu, samiec alfa to ideał mężczyzny,o który zabiegają wszystkie kobiety. Istnieje jednak drugi typ mężczyzn nazywanych samcami beta. To właśnie ten rodzaj uważany jest za odpowiedniego partnera, który potrafi zapewnić stabilizację i czułość w związku. Dowiedz się, kim jest samiec beta.

Samiec beta – cechy charakterystyczne

Samiec beta uznawany jest przez większość za gorszy sort mężczyzny. Nie jest on tak przebojowy, jak samiec alfa, co sprawia, że często pozostaje niezauważony. Jednak kobiety na swoich życiowych partnerów wybierają najczęściej samców beta, ponieważ to właśnie oni posiadają najbardziej pożądane cechy. Czym charakteryzuje się samiec beta?

 

  • czuły i stabilny emocjonalnie;
  • zapewnia poczucie bezpieczeństwa;
  • potrafi stworzyć partnerski związek;
  • wspiera swoją partnerkę w karierze zawodowej;
  • jest dobrym ojcem;
  • jest godny zaufania;
  • nie angażuje się w konflikty, szybko łagodzi spory;
  • to nie tylko kochanek, ale też najlepszy przyjaciel.

 

Samiec alfa, a samiec beta

Samiec alfa kojarzy się z silnym i pewnym siebie mężczyzną. I rzeczywiście tak jest, ponieważ alfa nie znosi kompromisów. W związku to on rządzi żelazną ręką. Samiec alfa uwielbia dominować i wyznaczać reguły gry. Lubi być w centrum uwagi i nierzadko wykazuje cechy narcystyczne. 

 

Kobiety ciągnie do samców alfa, gdyż są głodne mocnych doznań. Jednak w dłuższej perspektywie, to właśnie beta nadaje się na idealnego partnera i wspaniałego ojca. Z alfą ciężko jest zbudować partnerską relację opartą na zaufaniu. To związek pełen chwiejnych emocji, rozstań i dramatów. Przy becie poczujesz, czym jest stabilizacja, zaufanie i lojalność.

Sprawdź!
Seks na wakacjach może być fantastyczną przygodą. Zadbaj o to, aby był bezpieczny!

Samiec beta – partner idealny

Samiec beta nie będzie z pewnością tak atrakcyjny pod względem fizycznym, jak samiec alfa. Jednak to właśnie on, a nie muskularny przystojniak sprawi, że twój związek będzie kwitł na wielu poziomach. Samiec beta stawia w związku na układ partnerski. Bez problemu znajdziecie kompromis w ważnych dla was sprawach. W przeciwieństwie do alfy, beta nie ma potrzeby nieustannej kontroli. Ufa ci bezgranicznie i dla niego liczy się twoje szczęście. Możesz sobie pozwolić na wyjście z koleżankami, a twój partner bez problemu zostanie w domu z dziećmi.

Troskliwy ojciec

Samiec beta to doskonały materiał na ojca. Nie tylko bez problemu zajmuje się dziećmi, ale robi to z prawdziwą czułością i troską. Nie straszne są mu nocne pobudki czy ataki histerii. Potrafi podejść do tego ze stoickim spokojem. Relacje z dziećmi nie są dla niego obojętne. Spędza z pociechami czas chętnie i nierzadko kreatywnie. To ten typ ojca, którego zazdroszczą ci wszyscy znajomi. Córeczkę traktuje jak małą księżniczkę, a syna wspiera i buduje zdrowe poczucie pewności siebie. Robi to z niewymuszona lekkością, ponieważ wie, że nie musi być we wszystkim najlepszy.

Twoje dobro jest równie ważne

W związku z alfą to ty schodzisz na drugi plan. Samiec alfa zawsze jest na pierwszym miejscu i musi być najważniejszy. Nie będzie się interesował, czy chcesz zadbać o siebie, wyjść na siłownię czy fitness. Dla niego powinnaś przede wszystkim ogarniać domowe obowiązki. Co na to samiec beta? Samiec beta wie, że masz swoje potrzeby i też potrzebujesz wyjść z domu. Nie będzie ci czynił wyrzutów, wręcz przeciwnie, zachęci cię do samotnego wyjścia, gdy poczujesz się przytłoczona nadmiarem obowiązków. Zrobi też wszystko, by ci pomóc i wziąć znaczną część odpowiedzialności na siebie.

Sprawdź!
The Red pill – ruch na rzecz mężczyzn

Samiec beta – wady

Czytając powyższe opisy, można mieć wrażenie, że mowa o idealnym mężczyźnie. Czy rzeczywiście tak jest? Mężczyznom zaliczającym się do typu beta zarzuca się, że są pantoflami, mają niską samoocenę i stawiają dobro innych ponad swoje. Z pewnością, nie da się wszystkich powyższych cech przypisać każdemu człowiekowi. W dużej mierze zależą one od zewnętrznych czynników czy cech charakteru. Bez wątpienia jednak powyższe cechy samców beta są w stanie zachwycić niejedną kobietę. 

Mit samca alfa

Nie do końca jasne i sprawdzone dane sugerują, że ok. 70% kobiet szuka u mężczyzn cech samców alfa. Być może dotyczą one jedynie kobiet, które nie szukają partnerów do stałych związków. Zdecydowana większośc kobiet potrzebuje w związku poczucia bezpieczeństwa, szczerości i czułości, co przedkłada nad sile muskuły i atletyczna sylwetkę. Samiec beta posiada znacznie więcej pozytywnych cech, dlatego też to właśnie ten typ jest przez kobiety bardziej pożądany.

 

Samiec beta to totalne przeciwieństwo samca alfa. Nie ma on zdolności przywódczych, za to ceni sobie współpracę. Co ważne, cechy jakimi może pochwalić się samiec beta przejawiają się również w innych obszarach życia, niż relacje damsko-męskie. Samiec beta sprawdzi się również jako lojalny i wartościowy pracownik, czy wspierający przyjaciel. To człowiek na którym można polegać, niezależnie od okoliczności. Choć zazwyczaj stoi w cieniu, warto zwrócić ku niemu swoją uwagę.

 


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Abasiofilia

Abasiofilia – jak poradzić sobie z zaburzeniem?

Next Article
sapioseksualnosc

Sapioseksualizm, czyli pociąg do inteligencji. Na czym dokładnie polega?