Abasiofilia

Abasiofilia – jak poradzić sobie z zaburzeniem?

Zaburzenia seksualne to grupa patologicznych zachowań, które mogą objawiać się odczuwaniem pociągu seksualnego w specyficznych przypadkach. jednym z nich jest abasiofilia. Na czym dokładnie polega?

To zaburzenie seksualne dotyczy osób, które preferują stosunek z partnerem, który cierpi na dysfunkcję ruchową, np. nie posiada którejś z kończyn. Już sama myśl o możliwości współżycia w takich okolicznościach bywa wówczas podniecająca. Czy abasiofilię należy leczyć?

Abasiofilia – istota zaburzenia

Jest to pojęcie pochodzące z języka greckiego, gdzie abazja to ‘niemożność chodzenia”,a philia oznacza ‘miłość’. Jest to zatem zaburzenie upodobań seksualnych. Osoby, które się z nim borykają odczuwają pociąg fizycznych do osób, które przejawiają dysfunkcję  w poruszaniu się, zwłaszcza tych, które korzystają z różnych urządzeń ortopedycznych,np. wózków inwalidzkich czy kul.

Jak leczyć abasiofilię?

W przypadku tego zaburzenia konieczna jest interwencja psychologa, a czasem nawet psychoterapeuty. Nieoceniona będzie z pewnością konsultacja u seksuologa, który dobierze leczenie odpowiednio do stopnia danego zaburzenia.

Abasiofilia to jedno z wielu zaburzeń, jakie mogą pojawić się na tle seksualnym. Na szczęście odpowiednia terapia może skutecznie pomóc w jej leczeniu.


Zobacz także:

Sprawdź!
Child grooming, czyli metody uwodzenia nieletnich. Charakterystyka mechanizmu
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
hybristofilia

Hybristofilia – kiedy kobieta kocha przestępcę. Z czego wynika pociąg do zbrodniarzy?

Next Article
samiec beta

Samiec beta – jak rozpoznać ten typ mężczyzny?