Worarefilia

Worarefilia – czerpanie przyjemności z nietypowych wyobrażeń

Jest to rodzaj fetyszu seksualnego, który polega na wyobrażaniu sobie tego, że jest się pożeranym. Takiego rodzaju fantazje mogą również dotyczyć procesu trawienia.

Rozmaite rodzaje zaburzeń seksualnych mają zwykle głębokie podłoże psychiczne. Nie inaczej jest w przypadku fetyszu zwanego worarefilią. Osoba cierpiąca na to zaburzenia lubi wyobrażać sobie, że jest zjadana i trawiona, a to z kolei zapewnia jest satysfakcję na tle seksualnym lub pomaga osiągnąć orgazm. Skąd bierze się takie zjawisko?

Worarefilia i istota tego zaburzenia

Nazwa zaburzenia pochodzi z języka łacińskiego i greckiego i powstała z połączenia dwóch wyrazów,a więc vorare, co znaczy ‘połykać’ oraz greckiego φιλία, które oznacza ‘kochać’. Upośledzenie to wiąże się z rozmaitymi wyobrażeniami na temat tego, że jest się zjadanym, a następnie trawionym. Takie fantazje mogą występować w rozmaitych wariantach, które zależą głównie od chorej osoby. 

Czy można to leczyć?

Worarelifia to zaburzenie, które zdecydowanie wymaga wdrożenia odpowiednio dobranego leczenia. Chory powinien udać się na konsultację do psychoterapeuty i seksuologa w celu dostosowania terapii do indywidualnego przypadku. 

Zaburzenie, jakim jest worarefilia, może skutecznie uniemożliwić osiąganie satysfakcji seksualnej w inny sposób niż przez nietypowe wyobrażenia. To z kolei nieraz wywołuje poważną frustrację i nie pozwala na stworzenie z partnerem lub partnerką udanego związku.

 


Zobacz także:

Sprawdź!
Raptofilia – jedna z niebezpiecznych parafilii polegająca na przyjemności czerpanej z gwałtu
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
podniecenie

Podniecenie seksualne, czyli główny składnik udanego stosunku. Skąd się bierze i jak je wywołać?

Next Article
napięcie seksualne

Jak rozładować napięcie seksualne? Czy masturbacja wystarczy, aby zaspokoić erotyczny popęd seksualny?