Wibratory erotyczne – rodzaje. Znajdź idealny dla siebie!

Czasy, kiedy wibratory stanowiły przede wszystkim śmieszny prezent na osiemnaste urodziny lub wieczór panieński odchodzą dziś do lamusa. Społeczeństwo z coraz większą śmiałością rozmawia o seksie i potrzebach seksualnych, a przy tym daje niepisane przyzwolenie na ich odkrywanie nie tylko na drodze stosunku partnerskiego, ale też samopoznania. Nieocenioną pomoc stanowią tutaj gadżety erotyczne na czele z wibratorami. Jakie wibrujące zabawki znaleźć można w sklepach i czym się tak naprawdę różnią? Sprawdźmy!

Wibratory – rodzaje dla różnych form stymulacji

Powszechne wyobrażenie na temat wibratorów wydaje się dość proste – ot, brzęczący gadżet o fallicznym kształcie. Tymczasem design podobnych urządzeń nie tylko nie musi być falliczny (istnieją nawet wibratory w kształcie kaczuszek), ale też projektowany jest z myślą o bardzo różnorodnych rodzajach stymulacji. Dla siebie znajdą coś zarówno miłośnicy stymulacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej; ci, którym zależy na doznaniach waginalnych, łechtaczkowych, jak i analnych; osoby, które podniecają wibratory realistyczne, jak i te, które wolą coś bardziej dyskretnego. Dość jednak wstępów, przyjrzyjmy się bliżej poszczególnym propozycjom.

Klasyczny wibrator

Ma prosty, mniej lub bardziej podobny do penisa, kształt, bez żadnych dodatków. Jego uruchomienie wywołuje wibracje. Używać wibratora klasycznego można zarówno do stymulacji zewnętrznej (przykładając do łechtaczki), jak i wewnętrznej (wkładając do pochwy). Występuje w różnych rozmiarach i kolorach.

Wibrator-króliczek

Różni się od klasycznego wibratora tym, że posiada dodatkowy trzon, którego celem jest stymulacja łechtaczki podczas penetracji pochwy. Gdy urządzenie jest wsuwane do środka, dodatkowa odnoga zbliża się, wibrując, do łechtaczki. Ze względu na intensyfikację wrażeń wibratory-króliki są zapewne najczęściej wykorzystywane.

Sprawdź!
Portal randkowy Erodate – czy sex randki są właśnie dla Ciebie?

Wibrator punktu g

Charakteryzuje go specjalny, nieco zagięty kształt, który ułatwia stymulację punktu g. Poza tym nie odbiega znacząco od podstawowego, klasycznego wibratora. Podobnie jak on może przybierać wygląd bardziej realistyczny lub nowoczesny.

Wibrator łechtaczkowy

W przeciwieństwie do wymienionych wcześniej urządzeń ten gadżet erotyczny nie ma możliwości penetracji pochwy. Stosuje się go wyłącznie do stymulacji łechtaczki. Wibratory łechtaczkowe mogą przybierać bardzo różne formy – tzw. różdżek (z charakterystyczną głowicą na końcu), kaczuszek, wszelakich wisiorków, czy kosmetyków. Wibratorów łechtaczkowych nie należy jednak mylić ze stymulatorami łechtaczki, do których zalicza się tzw. pingwinek. Wymagają one bowiem bezpośredniego kontaktu z łechtaczką, podczas gdy pingwinek działa z dystansu, stosując do dawania przyjemności nie wibracje, lecz powietrze.

Wibrator analny

Ten rodzaj wibratora ma specyficzny kształt dopasowujący się do anusa. Jest zwykle nieco krótszy i bardziej zagięty od klasycznych wibrujących gadżetów erotycznych. Największą zmianą względem wymienionych wcześniej zabawek jest jednak coś innego – solidny trzon i podstawę, które gwarantują bezpieczeństwo oraz wygodę podczas jego używania.

Inne rodzaje wibratorów i zabawek wibrujących

Świat zabawek erotycznych stosujących wibracje w celu stymulacji nie kończy się na wibratorach. Można wymienić tutaj jeszcze:

  • nakładki/pierścienie na penisa z wibracją – wyposażone w niewielki silniczek stymulują dodatkowo łechtaczkę partnerki podczas penetracji;
  • wibrujące majtki – majtki ze specjalną kieszonką na wkładkę wibrującą, która może być sterowana nawet smartfonem, często przez drugą osobę;
  • nakładki wibrujące na palec – dyskretne urządzenia nakładane na palec, które służą do stymulacji łechtaczki.

Poza tym z wibratorami często mylone są takie produkty, jak dildo (ma falliczny kształt, ale jest to gadżet analogowy, nie wibruje), czy dilatory (męskie lub żeńskie, często w wielu rozmiarach w pakiecie, służące do stymulacji cewki moczowej lub stopniowego poszerzania pochwy.

Sprawdź!
Jak wybrać rajstopy z ociepleniem, które podkreślą Twoje kształty i zapewnią komfort w chłodne dni

Jak wybrać wibrator idealny?

Nie istnieje uniwersalny, najlepszy wibrator. Wszystko zależy od prywatnych potrzeb i preferencji potencjalnego użytkownika, a także jego doświadczenia seksualnego. Ważne, by wybrany gadżet był wysokiej jakości – wszak będzie miał kontakt z jednymi z najwrażliwszych miejsc organizmu. Najlepiej, by wykonany był z silikonu medycznego, który zwykle nie uczula i nie powoduje innego rodzaju podrażnień.

Więcej o tym, jak wybrać wibrator dla siebie lub kogoś innego, przeczytać można TUTAJ.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
spirala a stosunek

Spirala a stosunek – w jaki sposób spirala antykoncepcyjna działa?

Next Article
odstawienie tabletek antykoncepcyjnych

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych – jak zrezygnować z przyjmowania pigułek hormonalnych? Przekonaj się, jakie mogą być skutki odstawienia tabletek antykoncepcyjnych