co czuje facet podczas wzwodu

Co czuje facet podczas wzwodu? Tajemnice erekcji i męskiego orgazmu

Wiele kobiet zastanawia się, co czuje facet podczas wzwodu? Działanie żeńskich i męskich organów płciowych jest różne. Inaczej wygląda kwestia podniecenia i popędu seksualnego, zarówno jeśli chodzi o czynniki fizjologiczne, jak i psychologiczne. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega męska erekcja penisa i jakie daje odczucia, zapraszamy do lektury.

Dla kobiet to, co czuje facet podczas wzwodu stanowi swojego rodzaju tajemnicę. Erekcja związana jest zwykle z silnym podnieceniem i potrzebą rozładowania napięcia seksualnego poprzez wytrysk. Uczuciem towarzyszącym ejakulacji jest zwykle ulga i satysfakcja. Rozluźnienie po wytrysku może być tak duże, że mężczyzna robi się senny. Jednak zanim dojdzie do spełnienia, wystąpić musi wzwód. Jeśli szukasz informacji na temat męskiej erekcji i tego co czuje facet podczas wzwodu, świetnie trafiłaś!

Męska erekcja – na czym dokładnie polega?

Erekcja u mężczyzny niezbędna jest do skutecznego rozpoczęcia i przeprowadzenia stosunku seksualnego. Ciała jamiste prącia wypełnione zostają krwią, co wpływa na usztywnienie i powiększenie penisa. Mechanizm działania erekcji opiera się o współdziałanie układu nerwowego, naczyniowego i hormonalnego. Biologicznie rzecz ujmując, do wzwodu członka dochodzi w wyniku pobudzenia neuronów przywspółczulnych. Są one zlokalizowane w bocznych segmentach krzyżowych rdzenia kręgowego. Do wzwodu dochodzi u mężczyzn nawet kilkanaście razy dziennie, chociaż ta liczba zależy od wieku, libido, sprawności seksualnej, a także stanu zdrowia i sytuacji życiowej. Czasami erekcja jest mimowolna, jako reakcja na bodziec emocjonalny lub mechaniczny.

Co czuje facet podczas wzwodu?

Wiele kobiet zastanawia się, co czuje facet podczas wzwodu. Przede wszystkim męska erekcja to naturalne, normalne zjawisko. Jest to zdrowa reakcja na bodźce. Najczęściej pojawia się w sytuacji zbliżenia, ale nie tylko. Erekcje u mężczyzn mogą mieć miejsce także w ciągu dnia. Czasami u panów dochodzi do wzwodu na myśl lub wspomnienie o partnerce lub podczas fantazji erotycznych. Zdarza się także, że erekcja jest mimowolna, niezależna od podniecenia. Może pojawiać się w wyniku stymulacji mechanicznej, na przykład ciasnej bielizny lub jako efekt stresu, na przykład podczas wizyty u lekarza i badania prostaty. To, co ważne, to erekcji nie można kontrolować. A co dokładnie czuje facet podczas wzwodu, jeśli jest on związany z sytuacją erotyczną? Przede wszystkim ogromne podniecenie seksualne i chęć zaspokojenia. Pojawia się duża potrzeba spełnienia i dążenie do rozładowania napięcia poprzez orgazm i wytrysk nasienia. Dochodzi wówczas do masturbacji, czyli samodzielnego rozładowania lub stosunku seksualnego.

Sprawdź!
Czym jest koprofilia? Definicja, przyczyny, sposoby leczenia

Poranna erekcja

Pojawienie się wzwodu podczas snu czasami jest niezrozumiałe dla kobiet. Tymczasem erekcja podczas snu lub po przebudzeniu pojawia się u większości mężczyzn. Jest to całkowicie naturalna i zdrowa reakcja. Wzwód w takiej sytuacji nie jest związany z podnieceniem czy pobudzeniem seksualnym. Z czego więc wynika? Podczas snu poziom testosteronu w organizmie mężczyzny stopniowo rośnie, a najwyższy poziom osiąga zaraz przed obudzeniem. Warto wiedzieć, że dobowy cykl wydzielania męskich hormonów w dużym stopniu wpływa na jakość snu i jego długość. Przyjmowanie testosteronu z powodów zdrowotnych, na przykład zlecone przez seksuologa, może powodować zaburzenie naturalnego rytmu snu i bezsenność.

Jak wygląda męski orgazm?

To, co czuje facet podczas wzwodu nierozerwalnie jest też związane z orgazmem. Jak on przebiega? Przede wszystkim charakterystycznym elementem jest faza plateau, która pojawia się na kilka sekund przed wytryskiem. Wówczas jądra powiększają się, napinają i unoszą bliżej członka. Mężczyzna zaczyna szybciej oddychać, a jego ciśnienie krwi wzrasta, co wpływa na przyspieszenie tętna. Podniecenie sięga wówczas zenitu. Mięśnie całego ciała napinają się, a najmocniej pośladki i okolice odbytu. Może pojawić się mrowienie ciała, a skurcze mięśni, zwiastujące orgazm, są bardzo przyjemne. Zwykle właśnie w takim momencie stymulacja penisa staje się szybsza i mocniejsza. W kulminacyjnym momencie orgazmu nasienie wyrzucane jest z pęcherzyków nasiennych do cewki moczowej. Skurcze pęcherzyków i prostaty to pierwsza faza orgazmu, uznawana przez mężczyzn za bardzo przyjemną. Trwa ona jednak zaledwie ułamki sekund. Kolejnym etapem są skurcze cewki moczowej, która wyrzuca spermę. Wielu panów twierdzi, że im więcej nasienia, tym orgazm jest dłuższy i przyjemniejszy.

Zaburzenia erekcji

Zaburzenia erekcji to kłopot, który występuje u mężczyzn w różnych okresach życia dość powszechnie. Pojawiają się zarówno u młodych panów, jak i tych w kwiecie wieku i seniorów. Wśród najpopularniejszych dolegliwości wyróżnić można trudności z utrzymaniem wzwodu, przedwczesny wytrysk, a także niemożność spełnienia i ejakulacji. Zaburzenia wzwodu mogą mieć przyczyny medyczny i być wynikiem cukrzycy, nadciśnienia, miażdżycy, otyłości, a także chorób serca. Często jednak kłopoty z erekcją pojawiają się jako wynik stresu, przemęczenia i problemów w pracy lub życiu prywatnym. Na zdolność do erekcji z pewnością nie wpływa pozytywnie niezdrowy tryb życia, mała aktywność fizyczna, nieodpowiednia dieta, a także używki. Co robić, jeśli zauważysz u partnera problemy z potencją? Przede wszystkim najgorszą możliwą reakcją jest wyśmiewanie. Brak wzwodu lub szybki wytrysk bardzo mocno wpływają na obniżenie poczucia własnej wartości u mężczyzn. Najlepsza w takiej sytuacji będzie spokojna rozmowa i zapewnienie o wsparciu, a także zarekomendowanie wizyty u lekarza.

Sprawdź!
Jelqing - na czym polega ta technika i czy pozwala powiększać penisa?

Na pytanie, co czuje facet podczas wzwodu nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Jedno jest pewne – erekcja jest pewnego rodzaju oczekiwaniem na finał. To właśnie orgazm przynosi najwięcej przyjemności.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
seksualny rekord świata zasady

Seksualne rekordy świata zasady i wytyczne – jak można pobić lub ustanowić seksualny rekord

Next Article
plastry antykoncepcyjne

Plastry antykoncepcyjne na receptę – skuteczność, skutki uboczne. Wady i zalety stosowania antykoncepcji hormonalnej