o czym pisać z dziewczyną

O czym pisać z dziewczyną, a czego unikać? Ciekawe tematy do rozmowy, żeby poznać i poderwać dziewczynę. Randkowy poradnik

O czym pisać z dziewczyną? W dobie postępu technologicznego coraz więcej relacji zawiązuje się w cyberprzestrzeni. Jednak z pozoru łatwiejsza forma komunikacji nadal przysparza pewnych problemów. Podpowiadamy, na jakie tematy możesz rozmawiać z wybranką!

O czym pisać z dziewczyną, aby wzbudzić jej zainteresowanie i nie wyjść na przysłowiowego głupka? Nieważne, czy to aplikacja randkowa, SMS-y czy piszesz z dziewczyną na Facebooku. Metody zagadania i poderwania płci pięknej przysparzają podobne problemy. Ten artykuł udowodni ci, że wirtualna rozmowa z dziewczyną nie jest trudna, a tematów do omawiania jest więcej, niż myślisz. Sprawdź!

O czym pisać z dziewczyną?

O czym pisać z dziewczyną? Opowiadać o sobie, a może słuchać, co ma do powiedzenia? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz w tym artykule. Jednak przede wszystkim i zapamiętaj to raz na zawsze, kobiety nie są kosmitkami z Venus, tylko ludźmi. Mówią tym samym językiem co ty, żyją na tej samej planecie i należą do tego samego gatunku, więc nie daj się zwariować… Zatem, jak rozmawiać z kobietą?

Kiedy napisać do dziewczyny?

Jeżeli jesteś zdecydowany, że to właśnie ją chcesz poznać, to nie zwlekaj i zagadaj do niej od razu. Jeżeli nie odpowie na twoje zaproszenie czy przywitanie, możesz spróbować ponowić je po kilku dniach. Jednak pamiętaj, żeby nie być nachalnym, narzucanie się nigdy nie jest mile widziane. Jeżeli dostaniesz szybką odpowiedź negatywną, tzw. kosza, nie reaguj agresją lub histerią, tylko w miły sposób się pożegnaj. Abstrahując od elementarnych zasad kultury, zawsze pozostawiaj po sobie dobre wrażenie, bo nigdy nie wiesz, kiedy wasze drogi ponownie się skrzyżują, a nuż może wtedy coś między wami zaiskrzy…

Sprawdź!
Sympatia.pl – jeden z najpopularniejszych portali randkowych. Czy warto założyć na nim konto?

Dobre pierwsze wrażenie

O czym pisać z dziewczyną? Jak przełamać pierwsze lody? To nie lada wyzwanie, pierwsze wrażenie może być kluczowe, dlatego dobrze się zastanów, jak chcesz rozpocząć konwersację. Jeżeli już ją trochę znasz, to z pewnością będzie ci dużo łatwiej wywrzeć pierwsze dobre wrażenie online. A co jeśli nic nie wiesz o dziewczynie? Proste rozwiązania są zawsze najlepsze, dlatego proponujemy klasyczne „Cześć!” z uśmiechniętą lub machającą emotikoną.

O co można zapytać na pierwszej randce?

Szczerze? O wszystko, ale pod warunkiem, że wybranka będzie otwarta i twoje pytanie jej nie obrazi. Aby się niepotrzebnie nie narazić, najlepiej zaznacz na początku, że jeżeli pytanie jest nietaktowne, to przepraszasz. Dzięki temu zabiegowi nie spalisz za sobą mostów, a może akurat dziewczyna skusi się na bardziej wylewną odpowiedź.

Poważne tematy z nieznajomą dziewczyną

Wielu mężczyzn obawia się, że przy zapoznaniu lepiej nie rozpoczynać tematów tzw. poważnych, aby nie wyjść na sztywniaka. Nic bardziej mylnego, jeżeli zależy ci na dojrzałej relacji, warto poruszyć istotne kwestie dotyczące religii, etyki i światopoglądów na początku. Poruszenie fundamentalnych kwestii pozwoli szybko sprawdzić, czy się dogadacie – to informacja dla was obojga. Ponadto masz okazję zaimponować dziewczynie.

Ciekawe tematy do pisania z dziewczyną

Chcesz dowiedzieć się, o czym pisać z dziewczyną? Poniżej znajdziesz kilka tematów, na które większość kobiet lubi rozmawiać. Jeżeli nie wiesz, jak zagadać do dziewczyny, wypróbuj jeden z nich.

 1. Poznaj jej hobby – każde wykazanie zainteresowania jej osobą na pewno sprawi, że zrobi się jej miło i przedstawi cię jako osobę, która nie jest skupiona wyłącznie na sobie. Najprostszym sposobem jest zapytanie o to, czym się interesuje. Być może okaże się to tematem rzeką i dalszy ciąg konwersacji potoczy się bez tej pomocnej listy.
 2. Wspólni znajomi – jeżeli obracacie się w tym samym środowisku, możecie wymienić się informacjami, skąd kogo znacie, to całkowicie nie zobowiązujecie, a jednak się czegoś o sobie dowiecie.
 3. Muzyka – to zawsze wiele mówi o drugiej osobie, poza tym możesz sprawdzić, kiedy w mieście gra jej ulubiony zespół i ją tam zaprosić na randkę.
 4. Filmy – podobnie jak muzyka, daje możliwości sprawdzenia, które gatunki, aktorów i reżyserów ceni najbardziej, a następnie wykorzystania tego przy ewentualnym zaproszeniu na spotkanie.
 5. Książki – z pewnością zapunktujesz, jeżeli zaczniesz opowiadać o bogatej biblioteczce i ulubionych autorach. Oczywiście nie wymądrzaj się i nie rób z siebie erudyty, jeżeli nim nie jesteś.
 6. Wakacje – kto nie lubi czasu wolnego? Pozwól jej opowiedzieć, o tym, w jaki sposób lubi spędzać czas wolny od szkoły lub pracy. Na pewno wprawi ją to w dobry nastrój, a może i nakłoni do wspólnego wyjazdu?
 7. Zwierzęta – masz dwa psy, chomika lub gekona? Świetnie! Opowiedz jej o swoim pupilu i pokaż zdjęcia. To może wywołać długą dyskusję na temat wyższości kotów nad psami lub na odwrót, bo kto nie lubi zwierzaków?
 8. Ambicje – temat z serii tych poważniejszych, bo może zostać odebrany, jako przesłuchanie. Niemniej jednak jeżeli to dla ciebie istotna kwestia, możesz zwrócić uwagę na swoje i plany. Po jej odpowiedzi z pewności wyciągniesz jakieś wnioski.
 9. Twoje historie – jeżeli przytrafiło ci się coś zabawnego, albo dziwnego opisz jej to, pewnie ją to zainteresuje.
 10. Rodzina – dowiedz się, czy ma rodzeństwo, czy jest z nimi zżyta. Czy często spędza czas z rodzicami? A może ma ukochaną babcię, której regularnie gotuje obiady. Te informacje na pewno pomogą ci się dowiedzieć więcej o jej charakterze.
 11. Co ona tu robi? – jeżeli poznaliście się w aplikacji randkowej, porozmawiajcie o tym, dlaczego tu jesteście, czego i kogo szukacie tutaj, to pozwoli wam wyjaśnić fundamentalne kwestie dotyczące oczekiwań wobec tej relacji.
 12. Sport – jaką dyscyplinę lubi najbardziej i dlaczego, może to będzie wasz kolejny punkt wspólny. A może okaże się, że bardzo podoba się jej, jak robisz triki na deskorolce i zaproponuje wspólną naukę jazdy?
 13. Seks – temat dosyć śliski, nie to, że wstydliwy, jednakowoż nie każdej kobiecie to może odpowiadać. Jeżeli źle trafisz, wybranka może nie chcieć cię dalej poznawać, więc lepiej dobrze się zastanów, czy już możesz rozmawiać z nią na ten temat.
Sprawdź!
Portal randkowy dla seniorów – jak znaleźć nową miłość w jesieni życia? Poznaj serwisy randkowe dla samotnych seniorów

Wiesz już, o czym pisać z dziewczyną. Mamy nadzieję, że po tej lekturze nieco ci się rozjaśniło, nabrałeś pewności siebie i podryw przez internet nie będzie przyprawiał cię o dreszcze. Niezależnie od tego, jakie tematy wybierzesz, pamiętaj, że to tylko pomoc w wykonaniu pierwszego kroku i przełamania lodów. Nawiązywanie relacji czy to online, czy w realu, powinno być naturalną konwersacją, w której obie strony są siebie ciekawe, rozbawiają się i czekają na kolejną wymianę zdań. Jednak, żeby do tego doszło, musisz być sobą. Jeżeli będziesz udawać kogoś, kim nie jesteś, nie nawiążesz trwałej relacji z drugą osobą.


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
tabletki antykoncepcyjne a alkohol

Tabletki antykoncepcyjne a alkohol – czy picie ma wpływ na ich skuteczność? Przekonaj się, jakie jest działanie tabletek antykoncepcyjnych po spożyciu alkoholu

Next Article
mam hpv co z seksem

Mam HPV – co z seksem? Jak nie zarazić partnera lub partnerki?