jak zachowuje się mąż który nie kocha

Jak zachowuje się mąż, który nie kocha? Poznaj sygnały świadczące o końcu miłości w związku małżeńskim!

Jak zachowuje się mąż, który nie kocha? Nie zawsze o końcu miłości świadczy wyłącznie zdrada. Istnieją pewne sygnały, które mogą sugerować, że miłość między Wami wygasa. Poznaj oznaki, które mogą zwiastować, że Twój partner nie czuje do Ciebie tego, co kiedyś!

Zauważasz, że twój mąż zachowuje się inaczej? Nie prawi ci komplementów, nie stara się o wasz związek i twoje zadowolenie, a może zamknął się we własnej skorupie i nie dopuszcza cię do swojego życia? Wszystkie te elementy mogą świadczyć, że jego miłość do ciebie właśnie się skończyła. Takich sygnałów jest jednak znacznie więcej. Nie należy jednak wyciągać pochopnych wniosków. Nagłe zmiany zachowania mogą bowiem świadczyć o ewentualnych chorobach, depresji lub istniejących w życiu męża problemach. Dowiedz się, jakie są najczęstsze sygnały braku miłości i jak zachowuje się mąż, który nie kocha!

Jak zachowuje się mąż, który nie kocha żony?

Jesteście małżeństwem od wielu lat. Wcześniej wszystko układało się po twojej myśli, a od jakiegoś czasu nie poznajesz swojego małżonka? A może masz wątpliwości, czy to kiedykolwiek była prawdziwa miłość? Jeśli obawiasz się, że twoje małżeństwo może przechodzić przez kryzys, najprawdopodobniej coś jest na rzeczy. Kobieca intuicja jest bowiem zazwyczaj niezwykle trafna. Najpierw jednak należy ustalić, na czym powinna opierać się relacja miłosna – odpowiedź na pytanie pomoże ci dowiedzieć się, co było lub jest między wami.

Sprawdź!
Po co facet utrzymuje kontakt z byłą?

Po czym poznać, że to prawdziwa miłość?

Prawdziwa relacja miłosna powinna opierać się na czterech podstawowych elementach:

  • namiętności – uczucie szczęścia, palące pragnienie zjednoczenia ciał;
  • intymności – dzielenie się z partnerem myślami, wydarzeniami i emocjami;
  • lojalności – uczciwość i szczerość;
  • zaangażowania – ciągły rozwój związku oraz dążenie do pokonywania wszelkich trudności we dwoje.

Miłość jest wzajemna tylko wówczas, gdy każda ze stron przekazuje i otrzymuje te same dobra i w takim samym stopniu. Jeśli odczuwasz, że nie otrzymujesz tyle samo, ile dajesz, jest to znak, że w relacji dzieje się coś niedobrego.

Sprawdź, jakie oznaki świadczą o braku miłości!

Każda kochająca osoba swoją miłość powinna wyznawać przede wszystkim poprzez czyny. Przeciętny mężczyzna kocha swoją partnerkę, jeśli okazuje jej zainteresowanie, troszczy się o nią i jest dla niej zawsze dostępny. Jeśli mąż nie opowiada już, jak mu minął dzień, unika bliskości i wiecznie jest zapracowany, może to świadczyć o pogłębiającym się kryzysie. Obojętność w związku jest najgorsza. Poznaj znaki, które dla każdej przeciętnej kobiety powinny zapalić lampkę ostrzegawczą w głowie o kończącej się miłości!

Nie interesuje się Tobą i nie angażuje w wasze małżeństwo

Pierwszą wskazówką, nad którą powinnaś się zastanowić, jest nagły brak okazywania ci zainteresowania. Ciągłe zbywanie, niechęć do znalezienia chwili dla ciebie i obojętność do spędzania czasu we dwoje zwykle zwiastuje kłopoty w związku. Chodzi przede wszystkim o małe gesty, które są swoistym wyrażaniem swoich uczuć, takie jak:

  • dotykanie dłoni, gdy siedzisz obok;
  • dawanie kwiatów i drobnych upominków bez okazji;
  • organizowanie romantycznych kolacji.

Sygnał kryzysu – niesatysfakcjonujące życie seksualne

Jeśli mąż przestał starać się, aby wasz seks był czuły i namiętny, bardzo prawdopodobne jest to, że już cię nie kocha. Taki stan rzeczy może pojawić się również w sytuacji trwającego romansu – zdrada zwykle zmienia męski punkt widzenia swojej żony w kontekście seksualnym. Brak pożądania lub chęć osiągania wyłącznie własnej przyjemności w łóżku może świadczyć o wygasającej miłości.

Sprawdź!
Czy ilość partnerów seksualnych ma znaczenie? Plusy oraz minusy

Brak szacunku – poniżanie

Zauważyłaś, że twój mąż rozgląda się na ulicy na inne kobiety? Kiedy jesteście w gronie przyjaciół lub rodziny, twój partner podważa twoje zdanie w sposób niemiły, a wręcz bezczelny? Twojemu mężowi zaczęła przeszkadzać twoja obecność i w negatywnie ocenia wszystkie twoje działania i czynności? To znak, że mężczyzna przestał cię szanować. Zwykle dzieje się tak, gdy mąż nie kocha swój żony. Jeśli takie sytuacje miały miejsce od początku waszego związku, być może tej miłości nigdy nie było.

Zdrada – gwóźdź do trumny martwego związku małżeńskiego?

Jednym z najpewniejszych znaków, że w związku nie dzieje się najlepiej, a uczucie gdzieś umknęły, jest oczywiście zdrada. Z jakiego powodu mężczyzna szuka szczęścia u innej kobiety? Dlaczego facet wraca do kochanki? Zdrada zwykle jest wynikiem (a nie przyczyną) kryzysu małżeńskiego. Nie należy jednak uogólniać – czasem zdrada może być faktycznie „skokiem w bok” dla zabawy lub przez chwilę zapomnienia. Czy można jednak uratować małżeństwo po zdradzie? Niektórym parom się to udaje! Uznaje się, występują 3 etapy po zdradzie męża.

Jak przebiega ratowanie związku?

Po zdradzie para będzie zmuszona przejść przez trzy fazy:

  • kryzys;
  • tworzenie znaczenia;
  • tworzenie wizji.

W pierwszym etapie wiele zależy od strony, która zdradziła. Musi ona słowami i czynami udowodnić, że warto dać jej drugą szansę. Autentyczne poczucie winny jest bardzo ważnym czynnikiem naprawczym. Drugi etap polega na szacowaniu szkód i szukaniu źródła problemu. Finałem tego etapu powinno być wybaczenie. Ostatni krok polega na zdefiniowaniu tego, jak powinien wyglądać od teraz związek i realizowaniu tego planu.

Jak zachowuje się mąż, który nie kocha już żony? Jeśli mąż nie robi niespodzianek, woli piwo z kolegami od romantycznego wieczoru z tobą lub kieruje w twoją stronę bezczelne komentarze, najpewniej jego uczucia w stosunku do ciebie się zmieniły. 


Sprawdź!
Rodzaje miłości – sprawdź, czym jest miłość i jakie jej rodzaje wyróżniamy!

Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zmiana tabletek antykoncepcyjnych

Zmiana tabletek antykoncepcyjnych – kiedy warto ją rozważyć? Jakie skutki uboczne powinny niepokoić?

Next Article
szczęśliwa para po zabiegu wazektomiii

Ile kosztuje zabieg wazektomii, czy jest odwracalny?