po co facet utrzymuje kontakt z byłą

Po co facet utrzymuje kontakt z byłą?

Po co facet utrzymuje kontakt z byłą? To pytanie spędza sen z powiek wielu kobietom, które nie mogą pogodzić się z tym, że partner ciągle ma aktywną relację z byłą żoną lub dziewczyną. Podpowiadamy, czy warto się tym martwić.

Wspólni przyjaciele, wychowywanie dzieci, czy jeden krąg znajomych. Powodów, dla których mężczyzna nadal okazyjnie spotyka się ze swoją eks może być naprawdę dużo. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, po co facet utrzymuje kontakt z byłą, Taka sytuacja nie zawsze musi zagrażać jego aktualnemu związkowi. Warto jednak pamiętać, że ich relacja powinna być tak przejrzysta, jak to tylko możliwe.

Po co facet utrzymuje kontakt z byłą?

Powody utrzymywania kontaktu z byłą partnerką po zerwaniu mogą być bardzo różne. Najczęściej dzieje się tak w sytuacji, kiedy mężczyzna i jego była żona lub dziewczyna mają razem dzieci. Wspólne rodzicielstwo poniekąd wymusza na nich okazyjne kontakty, nawet jeżeli nic poza nim już ich nie łączy.

Nieco inaczej sytuacja wygląda wtedy, kiedy mężczyzna po rozstaniu nadal regularnie dzwoni do byłej i regularnie się z nią spotyka. W wielu aktualnych partnerkach może budzić to prawdziwy niepokój. Określenie dokładnych powodów tego, po co facet utrzymuje kontakt z byłą jest niemożliwe, ponieważ każda reakcja jest inna. Czasami stoi na tym sentyment, a czasami przyjaźń.

Czy spotykanie się partnera z byłą powinno niepokoić?

To zależy od indywidualnych ustaleń i umów między obecnym partnerem a jego byłą oraz od tego, jaki jest charakter ich relacji. Jeśli partnerzy są otwarci i szczerzy wobec siebie, a ich obecne związki są stabilne i zdrowe, to spotykanie się z byłą nie powinno być powodem do niepokoju.

Sprawdź!
Jak wyjść z toksycznego związku – zrywanie niezdrowych relacji

Jeśli jednak spotkania twojego partnera z jego byłą powodują u ciebie dyskomfort i sprawiają, że czujesz się zraniona, to warto porozmawiać o tym i upewnić się, że obecne relacje są oparte na zaufaniu i szacunku. Jeśli spotykanie się z byłą jest powodem do niepokoju lub niezadowolenia jednej z osób, warto rozważyć, czy takie spotkania są w dobrym tonie i czy są one zgodne z oczekiwaniami obu stron.

Co zrobić, jeśli partner spotyka się ze swoją eks?

Jeżeli czujesz się zaniepokojona tym, że twój aktualny partner spotyka się ze swoją byłą, nie wahaj się poruszyć tego tematu w rozmowie. W każdym związku niezwykle ważną rolę gra zaufanie, W gruncie rzeczy nie ma nic złego w tym, że mężczyzna spotyka się ze swoją ex, jeżeli ich reakcja jest obecnie czysto platoniczna i opiera się na jasnych zasadach, takich jak wspólne hobby, wspólni przyjaciele, czy wychowywanie razem dzieci. Sprawa powinna jednak być przedyskutowana z tobą, jako aktualną partnerką.

Po co facet utrzymuje kontakt z byłą? Powodów może być bardzo wiele. Jeżeli jednak w waszym związku panuje zaufanie i szczerość, to nie masz się czym martwić. Nie każde spotkanie z eks oznacza zdradę. Postaraj się ufać swojemu partnerowi i jednocześnie trzymać rękę na pulsie.

 


Zobacz także:

Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Rzeżączka

Rzeżączka – objawy, przyczyny, leczenie

Next Article
błona dziewicza

Błona dziewicza (hymen), jako dziewictwo. Przerwanie błony dziewiczej? Usunięcie błony dziewiczej i defloracja